UÇUCU YAĞLARLA TEDAVİ EĞİTİMİ

Gelişmiş 0(0 Derecelendirmeler) 5 Kayıtlı öğrenciler
Tarafından yaratıldı İkbal Akademi Son güncelleme Sat, 19-Feb-2022 Turkish
ne öğreneceğim?

Gereksinimler
Açıklama
Hakkında

Bitkilerin yaprak, çiçek, tohum, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen aromatik- uçucu-esansiyel yağlarla yapılan doğal terapiye AROMATERAPİ denilmektedir. Aromaterapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde doğal tedavi yöntemi olarak da görülmektedir. Aromaterapi çok yönlü bir doğal terapi yöntemidir. Aromatik bitkilerden elde edilen uçucu yağlar çok çeşitli etkilere ve şifa özelliklerine sahip olan etkin maddelerdir. Bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığımızı korumak ve iyileştirmek için aromaterapi bize etkili ve pratik yöntemler sunar.

Bu eğitimde uçucu yağların beden-zihin-ruh üzerindeki etkilerini ve şifa özelliklerini bilimsel ve bütünsel bir açıdan değerlendireceğiz. Temel uçucu yağlar ve şifa özelliklerini, kullanım alanları ve kurallarını inceleyeceğiz. Güvenli ve etkin aromaterapi uygulamaları için gerekli temel bilgileri ve deneyimleri edineceksiniz. Pratik ve etkili bir doğal şifa yöntemini hayatınıza katmak, doğal şifa ve sağlık konularında kendinizi geliştirmek, 

Günlük hayatınızda ilk yardım, sağlık, zindelik ve stres yönetimi için hangi uçucu yağları ve ne şekilde kullanabileceğinizi öğreneceksiniz. Evde, ofiste, tatilde ve yolculukta karşılayabileceğiniz çeşitli durumlar için aromaterapik çözümleri keşfedeceksiniz. Aromaterapi karışımları hazırlamak için pratik yöntemler ve formüller öğreneceksiniz. Eğitim sırasında pratik yapma ve kendi ihtiyaçlarınıza uygun aromaterapi karışımları hazırlama imkanı bulacaksınız.

Aroma Terapisi Eğitimi Amacı Nedir?
Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Doğal maddelerin öneminin artmasıyla birlikte, esansiyel yağların gıda, meşrubat, sanitasyon, parfümeri, kozmetik, ilaç ve tarım sektörlerinde kullanımı artmış bulunmaktadır.

Farklı amaçlar için kullanılabilen Aromaterapi ve uçucu yağların popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Bu yağlar kişinin fiziksel güzelliği, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene farklı yöntemlerle uygulanır.

Eğitime Kimler Başvurabilir
Sağlık profesyonelleri (Hekim, eczacı, psikolog, fizyoterapist, hemşire) Temel bilim mezunları (Biyolog, kimyager) Keyif ve kişisel bakım için Aromaterapiye ilgi duyanlar (Ev hanımları, öğrenciler) Doğal kozmetik alanındaki üreticiler Doğal kozmetik alanlarında ürün geliştirmek, markalaşmak isteyenler, Aromaterapi alanında temel bilgileri almanın yeterli olduğunu düşünen kişiler Aromaterapi alanında kariyer yapmak isteyenler, Ek ünvan ve gelir elde etmek isteyenler

İstihdam Olanakları;
Kozmetik satış noktalarında
Kozmetik imalatçılarında,
Güzellik salonları ve merkezlerinde
SPA ve bakım merkezlerinde,
Cilt bakım kliniklerinde, Tamamlayıcı tıp hizmeti veren kliniklerde.

Eğitiminizin sonunda e-devlet sisteminden sorgulanabilen İstanbul Gedik Üniversitesi onaylı veya uluslararası onaylı sertifika tercih edebilirsiniz.

KONULAR;

Modül 1 - Aromaterapi ve Kokunun Tarihsel Gelişimi

Modül 2 - Uçucu Yağ - Ekstre Nedir?
Modül 3 - Uçucu Yağlar ve Ekstreler Nasıl Elde Edilir? Kozmetik Ürünlerde Kullanılan Uçucu Yağlar
Modül 4 - Kalite Özellikleri - Ambalajlama Yöntemleri - Saklama ve Depolama Yöntemleri
Modül 5 - Kokunun Fizyolojisi - Aromaterapinin iyileştirici etkisi
Modül 6 - Kokunun İnsan Psikolojisindeki Yeri - Psikonöroimmunoloji - Hastalıkların Tedavisi ve Aromaterapi
Modül 7 - Kozmetik ve Aromaterapi - Cilt Bakımı ve Aromaterapi Kozmetikte Kullanılan Uçucu Yağlar, -Doğal Saç Boyaları
Modül 8 - Günlük Yaşamda Aromaterapi Sağlıklı yaşam ve Aromaterapi Uçucu Yağların Seçiminde ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Modül 9 - SPA ve Aromaterapi - Parfüm Yapımı
Modül 10 - Aromaterapi ve İşletmeler - Aromaterapi ve Yasal Çerçeve
+ Daha fazla göster
Diğer ilgili kurslar
00:05:10 Saatler
Güncellenmiş Tue, 22-Feb-2022
5 2 TL0
eğitmen hakkında
 • 147 İncelemeler
 • 242 Öğrenciler
 • 68 Kurslar
+ Daha fazla göster
Öğrenci geri bildirimi
0
Ortalama puanı
 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%
İncelemeler
TL0
Şimdi satın al
İçerir:
 • 04:19:40 Saatler On demand videos
 • 10 Dersler
 • Mobil ve TV'den erişim
 • Tam ömür boyu erişim
 • Bu kursu diğer kurslarla karşılaştırın